VAD VI GÖR

ALFRED brinner för projekt. ALFRED älskar människor. Vi är ett team av engagerade och kreativa konsulter som vågar ifrågasätta inrotade tillvägagångsätt utan att kompromissa affärsmässigheten. Genom att kombinera erfarenhet från organisation- och affärsutveckling med kompetenser inom fastighetsutveckling och byggprojektledning kan vi erbjuda våra kunder ett unikt partnerskap.

Barncancerfonden Supporter
HYRESGÄSTRÅDGIVNING

Med er affärsplan och affärsmässiga mål som utgångspunkt kan ALFRED erbjuda alla former av hyresgästrådgivning för att tillgodose verksamhetens behov, oavsett bransch. Från framtagning av lokalstrategi till nyetablering och projektledning av flytt.

BYGGPROJEKTLEDNING

ALFRED älskar alla typer av byggprojekt, stora som små. Oavsett vad ni som kund eller samarbetspartner söker kan vi erbjuda kvalificerade tjänster inom byggprojektledning under hela byggprocessen. Gemensamt för alla uppdrag vi tar oss an är stort fokus på ledarskap och kommunikation. Vi är nämligen övertygade om att det är just människorna och de mjuka värdena som gör skillnad.

FASTIGHETSUTVECKLING

Varje fastighet är unik. Förutom grundliga tekniska analyser och investeringskalkyler handlar fastighetsutveckling för oss på ALFRED också om att vara kreativ och att identifiera affärsmöjligheterna. Vår ambition är att tillsammans med investerare och fastighetsägare utveckla varje fastighet till dess fulla potential.

VI ÄR ALFRED

Alla på ALFRED är olika men ändå lika. Gemensam nämnare är att alla drivs av att alltid leverera det lilla extra som gör skillnad. Är vi inte ute på projekt eller ute hos kund så hittar ni oss på vårt kontor på Kungsgatan 8 i Stockholm, där det alltid finns tid för en fika eller pratstund. Följ oss gärna på Facebook, LinkedIn och Instagram.

team_image
Ahmed Murtza

Project Manager

+46 70 843 37 97
ahmed.murtza@alfred.se

team_image
Benjamin Larsson

Project Manager

+46 70 595 33 43
benjamin.larsson@alfred.se

team_image
Henrik Stadler

Project Manager

+46 70 567 56 77
henrik.stadler@alfred.se

team_image
Jenny Tonning

Project Manager

+46 70 467 77 40
jenny.tonning@alfred.se

team_image
Joakim Serrestam

Project Manager/partner

+46 70 677 46 57
joakim.serrestam@alfred.se

team_image
Malin Kindstedt

CEO

+ 46 70 421 23 46
malin.kindstedt@alfred.se

team_image
Susan Bynelius

Project Manager

+46 70 882 16 18
susan.bynelius@alfred.se

team_image
Thilda Sundberg

Project Manager

+46 72 372 86 67
thilda.sundberg@alfred.se

ALFRED Consulting AB

Kungsgatan 8-10

111 43 Stockholm

ALFRED Consulting AB

Sven Hultins Plats 1-2

412 58 Göteborg

ÄR DU VÅR NÄSTA ALFRED?

Det finns en tydlig plan framåt. Och många projekt på bordet. Det behövs därför fler mänskliga konsulter. Hit söker du som också tror att en traditionell bransch behöver en vitamininjektion. Är du vår nästa ALFRED? Skicka ett kort mail och bifoga din CV. Hos oss är kvalitativ projektledning och rådgivning hygienfaktorer. ALFRED söker dig som även har rätt attityd och som vill leverera i absolut världsklass. En konsult med det lilla extra helt enkelt. Maila ditt CV till malin.kindstedt@alfred.se.